Нові подробиці в справі про хабарі «Burisma», а також нові записи розмов, які свідчать про міжнародну корупцію і зовнішнє управління Україною (5 прес конференція)

ЩО БУДЕ ОПРИЛЮДНЕНО НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ:Перше. Сьогодні ми оприлюднимо документи, які відкривають нові подробиці в гучній справі про хабарі представників компанії екс-міністра екології Злочевського та його газодобувної компанії «Burisma», а також сім’ї Байденів. Друге. Ми оприлюднимо нові записи телефонних розмов з голосами, схожими на голоси Петра Порошенка і Джозефа Байдена, що свідчать про факти міжнародної корупції і зраді на найвищому державному рівні. Третя частина конференції буде присвячена презентації колосальної демокоррупційної  мережі, що діє, як на території України, так і за її межами. Ця мережа включає в себе вищих посадових осіб України та США, дипломатів, чиновників і багатьох інших, які беруть участь в розкраданні мільярдів грошей українських і американських громадян.

Надалі по ходу прес-конференції, з юридичної точки зору, по слайдах і текстам прошу розуміти прізвища «Порошенко», «Байден», як людей, голоси яких дуже схожі на голоси діючих, на той момент часу, вищих посадових осіб України та США . Отже, після гучної прес-конференції комісарів Катані з НАБУ, які затримали представників «Burisma» на спробі хабара в 6 мільйонів доларів за закриття справи по Злочевському, «Burisma» і Байдену, відкрилася важлива інформація. Дуже важливо, щоб, аплодуючи доблесним правоохоронцям, українці знали, що розмір хабара, на якому взяли на гарячому представників «Burisma», спочатку становив зовсім не 6 мільйонів доларів. Сума хабара спочатку становила 50 мільйонів доларів.

Ще раз: НЕ 6 МІЛЬЙОНІВ, А 50 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ!

Зараз ми оприлюднимо документи, що свідчать про хабар в 50 мільйонів доларів за закриття справи по «Burisma» і сім’ї Байденів. Детальніше про це розповість Костянтин Кулик – керівник групи прокурорів Генпрокуратури, які розслідували факти розкрадання мільярдів доларів грошей українських громадян. Саме Кулик повернув до бюджету України 1,5 мільярда доларів і впритул підійшов до арешту ще 6 мільярдів доларів, вкрадених ОЗУ Януковича з бюджету України. Передаю йому слово.

Пряма мова Костянтина Кулика Отже, як відомо, справа Злочевського і Байдена, яких об’єднувало незаконне збагачення на українському газі, вже стало символом міжнародної корупції. Протягом 4 років я очолював групу прокурорів, які розслідували справу про розкрадання мільярдів грошей українців в тому числі і згаданими особами. Хочу звернути увагу на важливий момент в недавній прес-конференції директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника. Як уже заявив Андрій Деркач, початкова сума хабара становила не 6 мільйонів, які вивантажили на стіл до Ситника. Розмір хабара становив 50 мільйонів доларів США. Звідки це відомо? Як вже відомо, нещодавно, під час спроби дачі хабара за закриття справи по «Burisma» і Байдену, був затриманий в тому числі і юрист компанії «Burisma» Андрій Кіча.

Цього Андрія Кічу в 2019 році представники «Burisma» вже делегували провести переговори з прокурорами Генеральної прокуратури України. Ключова мета переговорів – закрити вже відоме всім кримінальне провадження №1590 проти Злочевського, «Burisma» і оточення Байдена. Нагадаю, «Burisma» і Злочевський діяли дуже сміливо в питанні закриття кримінальних справ по собі. Цю сміливість їм забезпечували старші товариші Джо Байден і Петро Порошенко. Тоді слідство, в тому числі, зацікавили мільйони доларів, які перераховувалися «Burisma» на компанію Rosemont Seneca Bohai і виводилися до Байдена, як оплата за консультаційні послуги. Ось ці проводки.

Детально з інформацією по грошовим траншами можна ознайомитися за посиланням. Всього за нашими даними, сім’я Байденів отримала більше 3 мільйонів доларів США. Зрозуміло, що під консультаційними послугами мався на увазі політичний захист «Burisma» і Злочевського з боку на той момент віце-президента США Джозефа Байдена. Як Байден захищав «Burisma» і свої особисті інтереси вже відомо: це тиск на президента Порошенко і подальша відставка генпрокурора Шокіна, який розслідував цю справу. Але повернемося до теми хабара. У 2019 «бігунок» від «Burisma» Андрій Кіча вже мав контакти в ГПУ і активно намагався закрити провадження проти «Burisma» і Байдена.

У мене в руках рапорт прокурора з моєї групи, який розслідував справу «Burisma». У рапорті йдеться про те, що заступник Генпрокурора України Євген Єнін тиснув на прокурора моєї групи, намагаючись вирішити питання Злочевського і «Burisma». Як випливає з рапорту, «Burisma» і заступник Генпрокурора Єнін намагалися вплинути на закриття справи.

Пряма мова Андрія Деркача До речі, це той самий Єнін, якого Порошенко оформив на посаду заступника міністра закордонних справ в новий МЗС Зеленського для контролю чутливих тем для Порошенка, Байдена і їх американського зв’язкового Джорджа Кента. Єнін продовжує донині контактувати з Джорджем Кентом, доповідаючи щотижня в телефонному режимі про ситуацію.

Пряма мова Костянтина Кулика Крім цього, в серпні 2019 року, мені надійшла інформація про те, що Злочевський виділив 50 млн доларів для закриття кримінальних справ, пов’язаних з діяльністю компанії Burisma. Я підготував відповідний рапорт і доповів Генпрокурору про необхідність документувати спробу дати хабар. Ось цей рапорт.

Згідно виявленим даними, представники «Burisma» були готові передати хабар розміром в 50 мільйонів доларів США. Головні вимоги – закрити справу, пов’язані з діяльністю «Burisma». Ключове питання – як може бути переданий такий великий обсяг коштів. Можете уявити собі обсяг купюр розміром в 50 мільйонів доларів. Зрозуміло, що в кеші такий хабар був неможливий. Тому ми звернулися в СБУ з проханням допомогти в створенні легендованого підприємства, на яке повинні були зайти кошти. Але тут сталася зміна керівництва ГПУ: на зміну Луценко прийшов Рябошапка. Після цього, фіксування хабара в 50 мільйонів зупинилося, а Рябошапка заявив, що справи «Burisma» не існує.

Як розвивалася ситуація далі, вам вже відомо. Але в цій справі є дуже дивні обставини. Один з епізодів офіційної підозри Злочевському у справі №1590, яка нібито за 6 мільйонів мала бути закрита, включає факти співучасті Злочевського в легалізації грошових коштів з використанням компанії «Burisma», а також Rosemont Seneca Bohai Девона Арчера з орбіти сім’ї Байденів. Нагадаю, саме через компанії Rosemont Seneca Bohai, «Burisma» передавала гроші Байдену за сприяння в уникненні кримінальної відповідальності. Ще раз: представники «Burisma» виділяли 50 млн доларів за закриття не тільки справи Злочевського, а й проти компанії, близької до екс-віце-президент США Джо Байден.

Коли представники «Burisma» були затримані на хабарі в 6 мільйонів, компанія Rosemont Seneca Bohai, а відповідно і платежі Байдену в справі вже не фігурували. Це особисто підтвердив Ситник на своїй недавній прес-конференції.

Пряма мова Андрія Деркача У жовтні минулого року ми оприлюднили підозру, яка було відправлена за адресою реєстрації Миколи Злочевського в Києві. Цю підозру ми отримали від журналістів-розслідувачів, які, наскільки ми розуміємо, змогли отримати її за місцем проживання Злочевського. У підсумку, нагадуємо, ось підозра, в якій вказані компанії, пов’язані з Байденом.

Ми звернулися до Костянтина Кулика, якому показали отриману нами підозру Злочевського і запитали чи це текст тієї підозри, яка була підписана. Костянтин підтвердив – відповідає. Тобто, Байден в підозрі був, але зник по дорозі разом з ще 44 мільйонами доларів, які і були основною частиною хабара. Всі добре заробили. Єдиний, хто в цій історії попрацював за «спасибі», на думку журналістів-розслідувачів, був Холодницький. Він чесно волонтерів, поки його колега з НАБУ розігрував разом з Порошенком і Байденом Вінницький драматичний театр. Ще більш дивним є той факт, що про відсутність прізвища Байдена в справі, в якій той точно фігурує, заявляє керівник НАБУ Ситник, пропонуючи не втручатися в міжнародні політичні процеси. Цинізм пропозиції зашкалює. Адже саме Ситник втручався у вибори президента США в 2016 році, використовуючи фейки про так звану «амбарну книгу» у справі начальника штабу Трампа – Пола Манафорта і «топив за Хілларі». А також, як уже відомо від журналістів-розслідувачів, НАБУ повністю підконтрольне посольству США, співробітники якого прямо зав’язані на Демпартію, їх представника в Держдепі, куратора НАБУ Джорджа Кента і Джо Байдена. Саме НАБУ збирало і зливало конфіденційну інформацію щодо Генпрокурора Шокіна в посольство США.

У мене неофіційне запитання до Артема Сергійовича, чи продовжує він ночами зустрічатися з Порошенком і чи допомагають йому ці зустрічі в зливі кримінальних справ? А тепер офіційно. Ми звертаємося до керівника НАБУ Артема Ситника з вимогою дати відповідь на наступні питання: Чому компанії, близькі до Байдена зникли з кримінального провадження? Як закінчилася справа за хабарництво в 50 мільйонів? І, якщо представники «Burisma» були затримані на хабарі в 6 мільйонів, то куди поділися ще 44 мільйони доларів? Чи має намір НАБУ викликати на допит фігурантів справи з оточення Байденів? І найголовніше: якщо справи як такої немає, як заявив Рябошапка, то за що «Burisma» принесла в мішках мільйони доларів готівки? Що взагалі залишилося в справі №1590, крім прізвища Курченко і «Херсонської нафтоперевалки»? Де матеріали фінмоніторингу Латвії та Кіпру? Знищені, препаровані, утилізовані!? І що з підозрою Злочевському? А також чому він не знаходиться в міжнародному розшуку? Дані питання прошу вважати офіційним зверненням до керівника НАБУ Артема Ситника. Думаю, нам і громадськості буде цікаво почути відповіді на них. Але ми підозрюємо, що Ситник не зможе на них відповісти. Тому що, сьогодні є всі підстави вважати, що керівництво НАБУ виконує завдання, яке йому ставлять куратори з Демократично-орієнтованого посольства США в Україні: зберегти обличчя в скандалі з «Burisma», і вивести з-під підозри сім’ю Байденів.

Друга частина нашої прес-конференції, в тому числі що підтверджує факти зовнішнього управління Україною, а також факти міжнародної корупції, присвячена новим записам розмов, між людьми, чиї голоси схожі на голоси Байдена і Порошенко. Отже, нам вже відомо з історії з «Burisma», що Байдена сильно цікавив енергетичний сектор України – а саме її надра. Як ми далі дізнаємося з розмов, Байдену безпосередньо підпорядковується глава Нафтогазу України Андрій Коболєв. Андрій Коболєв відомий всій Україні, як чиновник-рекордсмен за своїми зарплатами і преміями, і одночасно віджиманням останніх копійок у громадян України за допомогою тарифів. Ось тільки деякі факти, після яких в будь-якій іншій демократичній державі, чиновник повинен був піти у відставку.

Вся мажорщина, понти з Кадилаками-ескалайдами, розкішне життя тривають і сьогодні. А ви, дорогі українці, продовжуєте своїми платіжками оплачувати це розкішне життя Коболєва і компанії. Але чому ж у Порошенка не вистачило жадібності, а Гройсмана не вистачило сил звільнити чиновника, який так зажерся? Відповідь проста: Байден відкрито шантажував Порошенко вже горезвісним мільярдом кредитних гарантій. Пропоную послухати.

«Віддані реформатори, талановиті менеджери …», «Сподіваюся вони залишаться на своїх посадах», – вказує сюзерен своєму васалу. Байден не дасть образити Коболєва. А знаєте чому? Тому що на кону стоять мільйони коштів, отримані від псевдоєвропейського газу, а насправді, реверсу російського газу. Ціна інтересу становила 50 євро на кожній тисячі кубів. Тобто, мова йде про корупційний податок на кожного громадянина України через завищені тарифи від «Нафтогазу». Таким чином, команда так званих реформаторів «знафтогазила» тільки за найскромнішими розрахунками фахівців півтора мільярда грошей наших співгромадян, виплатила собі зарплати і премії і поділилася зі своїми американськими кураторами. Не менш цікавим є той факт, що Коболєв звіряє свої дії, по так званій «енергетичній незалежності» України, з одіозним мільярдером Джорджем Соросом, виписуючи самостійно собі і своїм спільникам з «Нафтогазу» відрядження в Лондон. У чому ми можемо переконатися, подивившись на слайд.

Але повернемося до записів. Ви помітили, що Порошенко отримав на горіхи від Байдена, тому що йому доповіли, що ображають Коболєва. А хто поскаржився на Порошенка? Цитата: «Дізнався про це від Амоса» – говорить Байден.

Як ми говорили на прес-конференції 21 листопада 2019 року, Хохштайн – наглядач за Нафтогазом від Байдена. Хохштайн і донині сидить у Наглядовій раді «Нафтогазу» – провідного підприємства паливно-енергетичного комплексу, найбільшого платника податків, що належить громадянам України і курує ті ж схеми суперзарабітку від так званого реверсу російського газу в Україну під виглядом європейського від незалежних постачальників.

Зовсім недавно саме через Міжнародний валютний Фонд сталося лобіювання ще більшої незалежності Наглядової ради Нафтогазу від держави. У підписаному українським урядом міжнародному меморандумі про це сказано прямо: «Будете дорогі громадяни України платити корупційний податок у вигляді завищеного тарифу на газ, і ніякий уряд або Верховна Рада, що обирається, на цей процес не вплине».

Так ось, ще раз хочу нагадати чим відомий Амос Хохштайн. Він – не тільки один з головних архітекторів реформ «Нафтогазу». Хохштайн разом з Андрієм Коболєвим і Андрієм Фаворовим є співавтором схеми збагачення на реверсі російського газу, який видавався за європейські поставки. Корупційна складова тут, як я ще раз хотів би підкреслити, на думку фахівців, становить мінімум 1,5 мільярда доларів США. На слайді ми бачимо, як працювала ця схема:

Російський газ перетинав Україну і по трубі виходив за її межі на півтора кілометра на територію Словаччини і не зупиняючись повертався назад на територію України, але вже як «європейський». Що ж його робило європейським? На території Словаччини до газу по документам присмоктувалися компанії-прокладки, близькі до наших героїв. Додавали свій інтерес – 50 євро на кожній тисячі кубометрів. І успіх!

Україна отримувала вже європейський газ із запахом свободи і демократичних цінностей. Ще раз: а-ля європейський газ, який всі ми, громадяни України героїчно купуємо в рамках енергонезалежності – це той же російський газ, оброслий інтересами Хохштайнів, Коболєвих і Байденів. Таким чином, цим хлопцям вдалося вибачте на слові «знафтогазити» 1,5 мільярда доларів на рівному місці.

Розслідування Генеральною прокуратурою України протиправної діяльності компанії «Burisma», а також керівництва «Нафтогазу України», фактично керованого Амосом Хохштайном, унеможливлювало реалізацію подальших планів сім’ї Байдена в енергетичній сфері України. У зв’язку з цим, Джо Байден тиснув на Порошенко в частині звільнення Шокіна, який розслідував дані факти міжнародної корупції, тому Байден поставив свої «очі» за ГПУ.

У розмовах з Порошенком, Байден скаржився на Гройсмана не тільки з приводу конфлікту з Коболєвим. Скарги були постійні. Мовляв Гройсман неслухняний і робить те, що вважає за потрібне. Хоча, Байден давав чітку команду Петру Олексійовичу доглянути за тим, як його підопічний буде виконувати поставлені завдання. Давайте послухаємо.

Хоч Рада і врятувала дупу Порошенко, як він особисто висловився, але тепер завданням Петра Олексійовича є підвищення тарифів, інакше мільярда не бачити. Як пам’ятаємо з попередньої прес-конференції, Порошенко блискуче впорався із завданням, піднявши тарифи на 100%, тоді як його заокеанські керівники просили тільки про 75% підвищення. Це не просто графіка. З кишені кожного українця ці діячі забрали гроші. Це не абстрактна корупція, це те, що стосується кожного, кожної родини!

У наступному записі Байден дає завдання Порошенку особисто проконтролювати Гройсмана, як той буде виконувати вимоги МВФ. Давайте послухаємо.

Тобто, Байден прямим текстом говорить Порошенку: «Примусьте Прем’єра зробити те, що нам потрібно і отримаєте свій мільярд».

Як ми всі пам’ятаємо, в результаті Кабмін Гройсмана підвищив тарифи для населення України, прикриваючись тим, що це не його воля. Приблизно десь так це і було. Порошенко слухався Байдена з більшості питань, які стосувалися управління державою. Коболєв, тарифи, Хохштайн, коаліція, Прем’єр – все управлялося через Байдена.

З Байденом Порошенко, як відомо, погоджував і кандидатуру генерального прокурора. Давайте послухаємо.

Петро Олексійович заради мільярда готовий був «чинити ТИСК» на всіх, на кого міг тиснути. Йому потрібно було отримати тільки цитую «сигнал підтримки». Іншими словами – пряма вказівка. Наприклад, такий сигнал з приводу призначення Луценка на посаду Генпрокурора він отримав від представниці Держдепу Вікторії Нуланд.

Але навіть тут Байден не довіряв Петру Олексійовичу. Своїх наглядачів він розставляв на всі стратегічні позиції. Давайте послухаємо ще один приклад зовнішнього управління державою. Пропоную послухати.

Для Байдена було важливо, щоб після Шокіна, справа «Burisma» і близьких до Байдена компаній була спущена на гальмах. З огляду на те, що прізвище Байдена днями зникло з підозри, за закриття якого «бігунки» від «Burisma» давали хабар, а сам хабар розгубився по дорозі – замість 50 мільйонів, Ситник продемонстрував тільки 6, можна сказати, що Байден своє завдання виконав. Це не перший випадок, коли НАБУ зливає справи. Наприклад, в листопаді ми провели прес-конференцію з газових махінацій і розкрадання півтора мільярда грошей українців. За фактом прес-конференції СБУ зареєструвало два кримінальні провадження.

Два тижні тому у СБУ ці кримінальні провадження забрали… І передали на НАБУ. Мабуть, для препарування. Чи не здивуємося, якщо незабаром з’ясується, що в цих справах немає ні Коболєва, ні газу, ні Хохштайна, ні півтора вкрадених мільярдів.

Наступний запис свідчить про управління Байденом діями глави Нацбанку України під час роботи віджиму «Приватбанку». Пропоную послухати цю розмову.

У цій розмові є ще одна цікава деталь. Такий персонаж, як Олександр Оніщенко – партнер Порошенка щодо підкупу депутатів парламенту і роботі на газовому ринку, який представляв пряму загрозу для Порошенка. Зокрема, як відомо з відкритих джерел, Оніщенко мав записи його особистих розмов з Порошенком. Загрозу з боку Оніщенко Порошенко також обговорював з Байденом.

Гучним фактом є незаконне використання Порошенком спецслужб іноземних держав для чинення тиску на свого колишнього подільника і громадянина України. Також цікаві правові підстави притягнення спецслужби віце-президентом США для вирішення особистих питань президента України. Такий собі міжнародний корупційний кооператив, з елементами державної незаконної силової підтримки. Давайте послухаємо.

Як бачимо із запису, Байден глибоко залучений в процеси тиску на Оніщенко, як реальної загрози його підконтрольному президенту України Порошенку, а також конкурента компанії «Burisma» на газовому ринку України.

Тобто, тепер зрозуміло, кому повинен бути вдячний Порошенко в ліквідації загрози Оніщенко. Однак, якщо з Оніщенко була консолідована позиція по його знищенню, як бізнесмена і політика на території України і за кордоном, то у випадку з Яценюком, який, як нам уже стало відомо, був більше людиною Байдена, ніж «незалежного президента» Порошенка, давав будь-які особисті гарантії, що йому не буде нічого загрожувати аби він тільки пішов з поста Прем’єр-міністра. Це ще один приклад подвійних стандартів вищих посадових осіб. Давайте послухаємо цю розмову.

І в продовження, ще одна ганебна для незалежної держави ситуація – коли віце-президент США запитує у президента України, які завдання необхідно поставити прем’єр-міністру України. Тобто, президент України спілкується зі своїм прем’єр-міністром через віце-президента США. Пропоную послухати.

Але повернемося до Приватбанку. Націоналізацію Приватбанку Байден називає «лакмусовим папірцем виконання зобов’язань» Порошенко. Давайте послухаємо цю розмову.

«Немає грошей для реалізації радикальних сценаріїв» – скаржиться Порошенко. Не біда – відповідає Байден. Ми вам дамо гроші. До речі, зверніть увагу: ні Байдена, ні Порошенко не бентежить заява Петра Олексійовича про те, що він викликає на килим керівників українських телеканалів, щоб сказати їм, що і як вони повинні висвітлювати. «Потрібна злагоджена позиція», – говорить Порошенко. Роблю все від мене залежне – звітує президент суверенної європейської держави перед своїм заокеанським керівником.

ВИСНОВОК

Приблизно так виглядає зовнішнє управління державою, багатомільйонні хабарі, цензура, тотальний контроль над ключовими органами держави: Верховною Радою, Кабміном, Генпрокруатурою, так званими антикорупційними органами. Втручання в справи і роботу приватних компаній, тиск на ЗМІ, залучення спецслужб своїх і іноземних держав для вирішення особистих і корупційних питань. Забезпечення політичних і незаконних бізнес-інтересів. Так виглядає міжнародна корупція, яка до коренів пропитала України за допомогою куратора в особі віце-президента США. У Петра Олексійовича скаржилися, що ми публікуємо тільки частину записів розмов. На публікацію сотень годин знадобиться мовлення окремого телеканалу, яким на відміну від Петра Олексійовича ми не володіємо. А уявляєте, коли бувають записи ще й на грузинській мові, як складно їх перекладати. Так як факти міжнародної корупції за участю вищих посадових осіб держав України і США множаться, ми ініціюємо створення масштабної антикорупційної платформи, завданням якої стане розслідування даних фактів заради збереження стратегічних відносин двох держав-партнерів – України та США. І зараз я б хотів представити, як виглядає велика міжнародна корупційна мережа. Це початок нашої роботи і попередня не до кінця заповнена карта міжнародної корупції, складена спільно з журналістами-розслідувачами, експертами, фахівцями, слідчими і всіма тими, хто прагне очистити відносини наших країн від корупції. У цій таблиці ви бачите масштаб Демокоррупціі в Україні за останні 10 років. Ви можете побачити, як тут все взаємопов’язано: персоналії, зв’язки, компанії, рух коштів. Всі ці взаємозв’язки постійно оновлюються з появою нових даних від розслідувачів міжнародної корупції (їхні прізвища в лівій і правій частині таблиці). Таблиця знаходиться в стадії постійного доповнення, поновлення. По центру ви бачите головних бенефіціарів, ляльководів і «наглядачів» від Демокоррупціі не тільки в Україні, але і в багатьох країнах Східної Європи. В даний момент ми працюємо над 10 кейсами, які включають представників Демокорапшен, грантоїдів і соросят. Через таку масивну мережу, вплив Демокоррупціі і Сороса в Україні досяг неймовірних масштабів. Це реальний спрут, який обплутав органи державного управління України, політичну і економічну еліту, а також правоохоронну систему. З огляду на той факт, що міжнародна корупція виходить далеко за рамки території і юрисдикції України, вкрай важливо продовжувати роботу в цих напрямках і в Сполучених Штатах, використовуючи при цьому всі доступні легальні інструменти обох країн – стратегічних партнерів. Сотні мільйонів доларів американських платників податків витрачаються в порожню або на прокормку колишніх дипломатів України та США, професійних активістів-грантоїдів. Приклади не раціонального використання і освоєння грошей на непотрібні програми просто обурливі. Чого варті одні назви і суми.

– «Зміцнення громадської довіри» – майже 52 млн доларів;

Ну що, шановні громадяни? Як у вас з довірою … після таких новин …? Сильно зросла?

– «Українська ініціатива з підвищення впевненості» – більше 36 млн доларів;

Я думаю, що ті хто освоїв ці 36 мільйонів в результаті, дійсно, дуже впевнено себе почуваю.

– «Демократичне врядування у Східній Європі» – 57 млн доларів – де всі ці гроші? І таких прикладів ще дуже багато. Ми дійсно потребуємо двопартійної підтримки нашого стратегічного партнера США. Тільки для нас важливо, щоб така двопартійна підтримка не здійснювалася за рахунок нанесення шкоди суверенітету України і шляхом кришування міжнародної корупції. Для нас також важливо, що ця підтримка не відбувалася за рахунок освоєння грошей матеріально технічної допомоги США, яка за минулі 10 років стала годівницею і джерелом збагачення колишніх співробітників дипломатичних місій України та США. Боячись розслідувань ці дипломати і підгодовані через техдопомогу журналісти і експерти, пишуть колективні скарги і коментарі, заяви, в дусі радянської пропаганди, паразитуючи при цьому на слоганах «лібералізму», «демократії» «європейських цінностей» і «двопартійної підтримки». Як приклад роботи платформи можемо розглянути приклад з тим же Нафтогазом, про який говорили раніше. Під час прес-конференції ви бачили слайд, доступний для сприйняття, а ось з якою схемою доводиться насправді працювати журналістам-розслідувачам і нашим колегам-юристам. Результатом такої роботи стало в тому числі примушення Нафтогазу до зниження тарифів на газ для населення, що дуже не подобається зовнішнім кураторам і концесіонерам Нафтогазу. Зараз актуальним є питання про підписання Меморандуму з Міжнародним валютним фондом на тему зобов’язань України надати повну незалежність Наглядовій раді українських державних компаній від держави Україна і народу України. За два з половиною мільярда доларів чинний уряд остаточно продає суверенітет України. А незалежність від України і безумовна залежність від зовнішніх кураторів безсумнівно приведе до спроби підвищення тарифів для населення, а також викачування коштів з простих громадян України. Ми зараз вам наведемо приклад на схемі, як це відбувається на сьогоднішній день. На наш погляд – це дуже погано і критично. У зобов’язаннях України Міжнародному валютному фонду взагалі не матиме права держави впливати на роботу державних банків і монополій. Це переходить всі межі цинізму. Одна і та сама людина входить в різні Наглядові ради і отримує шалені заробітні плати. Наприклад, Шевкі Аджунер входить відразу в Наглядові ради «Укренерго» і «УкрЗалізниці», а Адомас Аудіцкас в Наглядові ради тієї ж «Укрзалізниці» і «Магістральних газопроводів України». Знову-таки, в Наглядову раду «Укрзалізниці» входить 7 осіб – 5 з них іноземці, а один з українців і зовсім – Сергій Лещенко. Заробітна плата одного члена Наглядової ради «УЗ» від 15 тис. доларів на місяць. Підкреслюю, це мінімальний оклад. Наглядова рада «Нафтогазу» також складається з 7 осіб, зарплата одного члена Наглядової ради стартує від 22 тис. доларів. 4 з 7 – іноземці. А ось, наприклад, Наглядова рада «Укренерго» складається з 5 людей і з них тільки 1 громадянин України. У них заробіток стартує зі «скромних» 4 тис. доларів на місяць. І така ситуація не тільки в державних компаніях, а й державних банках. Так, в Наглядову раду «Ощадбанку» входить 8 осіб – 5 з них іноземці. При цьому, державний банк відмовив українським ЗМІ надавати інформацію про винагороду членів Наглядової ради нібито через те, що він не може розкривати їх особисті дані. Ми не тільки систематизуємо цю інформацію, ми активно боремося з цим явищем. Ще 17 березня ми подали разом з колегою Олександром Дубінським законопроект про державні компанії, що має на увазі забезпечення рівних прав та можливостей громадян по представленню в Наглядових радах державних підприємств, а також заборону іноземним громадянам брати участь в управлінні держпідприємств. Хочу звернутися до журналістів-розслідувачів, чиновників, прокурорів, правоохоронців, хто зіткнувся з міжнародною корупцією: діліться інформацією про факти корупції, з якою стикалися особисто або маєте інформацію на цю тему. Ми гарантуємо конфіденційність і безпеку, отримання статусу викривача корупції з подальшим забезпеченням юридичного супроводу, отримання законної винагороди. Відповідна форма буде розміщена на сайті НАБУ-ЛІКС.

Ми і надалі завжди знайдемо можливість забезпечити конституційне право громадян на отримання інформації, будемо намагатися забезпечити ефективну і безпечну роботу журналістів. Зовнішнє управління нашою державою і міжнародну корупцію потрібно зупинити.

Поділитися у соцмережах